Zostać Tatą po raz drugi

Dominika Mróz-Krysta        10 maja 2015        Komentarze (0)

Drogi Tato! Zapewne pamiętasz, jak zostałeś ojcem po raz pierwszy – urodziło się Twoje dziecko. Teraz zostałeś ojcem tak jakby po raz drugi – sąd ustalił Twoje ojcostwo. Stałeś się więc ojcem w sensie prawnym.

Patrzysz na wyrok sądu i masz mieszane uczucia. Z jednej strony masz wprost napisane, że jesteś ojcem dziecka i z tego się cieszysz. Z drugiej strony widzisz tam zdanie, którego nie rozumiesz i które Cię jakoś niepokoi: „Nie orzeka o władzy rodzicielskiej„. Co to znaczy? To wygrałem w końcu, czy przegrałem? – zastanawiasz się.

Drogi Tato! To z pozoru groźnie brzmiące zdanie jest wspaniałą wiadomością! Oznacza, że masz władzę rodzicielską w pełnym zakresie, jeżeli nic wcześniej się nie działo w sądzie, a matka jest pełnoletnia. Wtedy władzę rodzicielską macie na równi oboje. Co to oznacza?

O najważniejszych sprawach decydujecie wspólnie. Masz prawo nie tylko do informacji o dziecku, ale i do wspólnego decydowania. Twój głos nie może być pominięty. Jak się coś nagłego dzieje – działać i reagować może każde z Was.

O wspólnym decydowaniu i reagowaniu na patowe sytuacje pisałam tu: http://tatomaszprawo.pl/co-powie-tata/

Pamiętaj jednak Tato, że władza rodzicielska to nie tylko sielanka i prawa, ale jest też druga strona medalu – odpowiedzialność. Którą za dziecko również ponosicie wspólnie.

Pozdrawiam Was Drodzy Rodzice!

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem dominika.mroz@mrozkrysta.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: