„…Zabiorę brata na koniec świata…”

Dominika Mróz-Krysta        13 marca 2015        4 komentarze

Drogi Tato! Witam po raz kolejny w rytmie piosenek! Jak ja lubię ten dziecięcy przebój zespołu Fasolki, ta piosenka jest taka radosna i ciepła, nasza Monisia też ją bardzo lubi;-) Dlaczego wybrałam akurat tę piosenkę jako ilustrację do dzisiejszej naszej wspólnej rozmowy?

Drogi Tato! Więź między rodzeństwem jest wartością samą w sobie, to jest własne prawo dziecka, pierwszorzędne wobec praw rodziców.  To jest jedna z najważniejszych kwestii w sprawach o rozwód, separację, czy o władzę rodzicielską, ma też ogromne znaczenie w sprawie o kontakty w sytuacji, gdy z różnych względów rodzeństwo mieszka oddzielnie.

 Co do zasady, rodzeństwo powinno wychowywać się wspólnie i dotyczy to zarówno rodzeństwa biologicznego, jak i przyrodniego. Za rozdzieleniem rodzeństwa muszą przemawiać wyjątkowe i poważne okoliczności.

Drodzy Rodzice, nie zapominajcie o tym i nie zniszczcie tego – niech siostry i bracia kochają się i – tak jak w piosence –  niech „znajdą wyspę jak Robinson.”

 

Piosenka:

Zabiorę brata na koniec świata

Wykonanie: „Fasolki”

Tekst: Ewa Chotomska

Muzyka: Krzysztof Marzec

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Marta Marzec 13, 2015 o 13:08

Słuszna uwaga. Tak naprawdę w wielu sprawach zapomina się o więzi, jaka istnieje między rodzeństwem oraz tym, że rodzeństwo powinno wychowywać się razem. Nie powinno to tak działać, że mama bierze jedno dziecko, tata drugie, trzecie etc. Grunt żeby sąd nie zapomniał o podstawowym zasadach.

Odpowiedz

Wojciech Rudzki | spolkazoo.info Marzec 29, 2015 o 18:36

Marta, odnoszę wrażenie, że problem więzi jest oceniany z perspektywy skłóconych rodziców. Skoro więzi nie ma w takiej relacji, to bardzo prosto zerwać ją w innej relacji.

Odpowiedz

Dominika Mróz-Krysta Kwiecień 16, 2015 o 12:30

Witam! Dziękuję za komentarze. Niestety, skłóceni rodzice potrafią się również posunąć do skłócenia rodzeństwa…

Odpowiedz

Marta Lampart Kwiecień 16, 2015 o 14:09

Nasuwa się tylko jedno pytanie: po co? Odpowiedzi na to pytanie nie znają prawdopodobnie właśnie nawet rodzice do końca już zajęci kłótnią między sobą.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem dominika.mroz@mrozkrysta.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: