Tata Senior

Dominika Mróz-Krysta        20 sierpnia 2014        Komentarze (0)

Drogi Tato! Twoje dzieci już dorosły, wyszły z domu i założyły własne rodziny. Wcale to jednak nie oznacza, że prawo rodzinne przestało Cię chronić. Jeśli jesteś dziadkiem i kochasz swoje wnuki, masz gwarantowane przepisami prawo do kontaktów z nimi. Kontakty rozumie się szeroko: zarówno spotkania, jak i porozumiewanie się na odległość (telefon, internet, listy, itp.).

Jeżeli rodzice/opiekunowie wnuków robią trudności w Waszych kontaktach, możesz wystąpić do sądu o ich uregulowanie. Kontakty najlepiej określić dokładnie: w jakich dniach i godzinach się odbywają, kto i gdzie zaprowadza i przyprowadza dziecko. Jeżeli relacje w rodzinie są bardzo napięte i nie ma co liczyć na porozumienie, można żądać, by sąd ustalając Wasze kontakty zagroził rodzicom/opiekunom wnuków sankcją finansową za ich nieprzestrzeganie. Dokładne określenie kontaktów pozwala na późniejsze ich egzekwowanie.

Powodzenia!

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem dominika.mroz@mrozkrysta.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: