Po prostu miłość

Dominika Mróz-Krysta        26 lutego 2016        Komentarze (0)

Witajcie Drodzy Rodzice! Jak zwykle w okolicach walentynek (w tym roku z dość sporym poślizgiem, za co przepraszam), zamieszczam wpis o miłości. Czyli dywagacje  o luźnych (choć może nie do końca luźnych) związkach miłości i prawa rodzinnego.

Jak się ma miłość do winy w rozkładzie pożycia w postępowaniu o rozwód? Czy w ogóle jakoś, skoro uczuć nie można do końca kontrolować? No ma, i to zasadniczo, bo nawet romantyczna i szczęśliwa miłość może w procesie zaszkodzić, nawet gdyby była tylko platoniczna. Sąd Najwyższy  przyjął, że samo obdarzenie uczuciem innej osoby w trakcie trwania małżeństwa, może być uznane za naruszenie obowiązku lojalności względem współmałżonka, a w konsekwencji prowadzić do uznania winy w rozkładzie pożycia…

Drodzy Rodzice, oceńcie sami…

P. S. Miałam dać piosenkę, ale stwierdziłam, że jednak nie pasuje, bo wina w rozkładzie pożycia romantyczna nie jest.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem dominika.mroz@mrozkrysta.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: