Matka dojrzała Matka niedojrzała

Dominika Mróz-Krysta        19 kwietnia 2015        4 komentarze

Drogi Tato! Pamiętasz taki łamaniec językowy: „Jola lojalna – Jola nielojalna”?. Tak mi się to jakoś skojarzyło z „Matka dojrzała – Matka niedojrzała”…

 

MATKA DOJRZAŁA MATKA NIEDOJRZAŁA
„Dzieci, idźcie na kontakt – to jest Wasz Tata.” „Wstrętny mężu/partnerze ponieważ zostawiłeś mnie, to ja Ci teraz dziecka nie dam.”
„Dzieci, to jest Wasz czas z Tatą – spędźcie go sobie po swojemu jak sobie tam z Tatą chcecie” „Macie robić to, to i tamto, bo jak nie, to nie widzisz dzieci. A tak w ogóle, to jesteś gnój, który na dzieci nie zasługuje”
-„Cześć, czy mogę odebrać Marka już w środę?-Witaj, nie ma problemu, pamiętaj tylko, że we czwartek jest szczepienie i trzeba z nim iść do przychodni. Zapakuję Ci książeczkę zdrowia.” -„Cześć, czy mogę odebrać Marka już w środę?- Nie, ponieważ nie zgodziłeś się na moje żądania w sądzie. Jeszcze śmiałeś wziąć prawnika i złożyć odpowiedź na wniosek, ty draniu.”
„Słuchaj, Kasia bardzo by chciała iść do szkoły z internatem – co o tym myślisz?”  – „Dlaczego mnie nie uprzedziłaś, że posłałaś Kasię do szkoły z internatem? Pytałem tyle razy…- Bo to ja decyduję, a Ty nie masz nic do powiedzenia. Tylko przeszkadzasz w wychowaniu.”

 
No cóż…to jest przykre, ale prawdziwe…

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Agnieszka Swaczyna Kwiecień 21, 2015 o 22:31

Przeczytałam z zainteresowaniem, ale mam nieodparte wrażenie, że życie nie jest tak czarno-białe.

Odpowiedz

Dominika Mróz-Krysta Kwiecień 22, 2015 o 11:16

Oczywiście, jest cały szereg modeli „pośrodku”, zwłaszcza, że chyba żadne sprawy jak rodzinne nie angażują takich emocji, a każdy ma jakieś słabsze strony.

Odpowiedz

ocean Luty 15, 2017 o 19:01

Pierwsza kolumna nierealna. W takich przypadkach nie dochodzi do rozwodu.

Odpowiedz

Dominika Mróz-Krysta Kwiecień 5, 2017 o 16:15

Niestety, życie jest bardziej skomplikowane – bywają sytuację, że do rozwodu dochodzi, mimo, że któryś małżonek się temu sprzeciwia, albo co prawda zgodę na rozwód wyraża, a tak naprawdę wewnętrznie nigdy tego rozstania nie zaakceptował. I właśnie w takich sytuacjach dochodzi do najgorętszych sporów o sprawy dzieci, bo za nimi stoją nieprzepracowane sprawy emocjonalne.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem dominika.mroz@mrozkrysta.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: