Co robić, gdy do mety daleko

Dominika Mróz-Krysta        13 listopada 2015        Komentarze (0)

Drogi Tato! Bardzo zależy Ci na kontaktach z dziećmi. Złożyłeś wniosek do Sądu o ich ustalenie. Końca sprawy nie widać, a Ty dzieci nie widzisz. Co robić?

W takiej sytuacji możesz żądać, by Sąd uregulował Twoje kontakty na czas trwania postępowania, czyli do czasu zakończenia sprawy poprzez tzw. udzielenie zabezpieczenia. Możesz żądać ustalenia zarówno kontaktów bezpośrednich (widzeń), jak i pośrednich (telefon, komunikator Skype, itp.).

Jest kilka powodów, dlaczego warto:

 – korzystacie Ty i dzieci, bo szybciej dostajecie termin, kiedy możecie się widzieć;

 – jeżeli będziecie się widywali i dobrze będzie spędzało się Wam czas, dużo zwiększa się szansa na orzeczenie końcowe po Twojej myśli;

 – precyzyjne uregulowanie kontaktów już na tym etapie (ustalenie kto przyprowadza, kto odprowadza dziecko, gdzie i o której godzinie) minimalizuje ryzyko sporów z matką dziecka.

Jeżeli sytuacja jest bardzo poważna i obawiasz się, że dzieci i tak nie będziesz widział, już na tym etapie możesz wnosić o sankcje finansowe, które zmobilizują matkę do przestrzegania kontaktów.

Życzę powodzenia i pozdrawiam!

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem dominika.mroz@mrozkrysta.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: