Były sobie rodziny trzy, czyli jak to jest z tym kijem (i marchewką)

Dominika Mróz-Krysta        07 maja 2015        Komentarze (0)

Drodzy Rodzice! Z dużym zainteresowaniem (jak zwykle zresztą) przeczytałam wpis Pani Mecenas Koziołkiewicz-Kozak: http://zobraczkaczybez.pl/niedlugo-dziesiaty-czy-zaplaciles-zaplacilas-alimenty/

Dwie rzeczy są oczywiste:

1. Należy płacić alimenty;

2. Są tacy rodzice, którzy nie dają dzieci „za karę”, bo ten drugi nie wpłaca tak jak powinien;

Kontynuując wątek zapoczątkowany przez Panią Mecenas, chcę Wam przedstawić autentyczne historie trzech rodzin, które może Was czymś zainspirują.

1.  Ojciec wniósł o obniżenie alimentów i powoływał się na trudną sytuację. Jakiś czas nie płacił tyle ile było w wyroku. Doszło do bardzo burzliwej dyskusji przez sądem. Rodzice ustalili następujące rozwiązanie: ojciec przez ustalony okres przejściowy płacił niższą kwotę, matka zobowiązała się nie dochodzić wyrównania przed komornikiem. Po upływie ustalonego okresu, ojciec wznowił płacenie zgodnie z wyrokiem. Choć było bardzo ostro w sprawach finansowych, matka nigdy nie odmówiła ojcu kontaktu z synem.

2. Ojciec mieszkał z dziećmi. Matka straciła pracę i została bez środków do życia. Ojciec pozwał matkę o alimenty, ale kontaktów z dziećmi nigdy nie utrudnił.

3. Pracowitość nie była najmocniejszą stroną męża. Żona po rozwodzie nigdy nie blokowała kontaktów z dziećmi.

Można? Można!

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem dominika.mroz@mrozkrysta.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: