„…A pieniądze brzęczą dzyń, dzyń, dzyń…”

Dominika Mróz-Krysta        23 listopada 2014        Komentarze (0)

Drogi Tato! Tytuł na pewno poznajesz – to fragment jednej z piosenek dla dzieci. Myślisz sobie i zadajesz pytanie, kiedy ostatni raz widziałeś dziecko? Sytuacja zdaje się być beznadziejna, uzyskałeś w sądzie zagrożenie zapłatą, a była małżonka/partnerka nic sobie z tego nie robi. Orzeczenie/ugoda o kontaktach dalej nie jest realizowana. Co jeszcze możesz zrobić?

Tato, przede wszystkim możesz domagać się nakazania zapłaty tej sumy, która Ci się należy za każdy niezrealizowany kontakt, a także żądać dalszych gwarancji finansowych, np. zwrotu kosztów podróży na widzenie z dzieckiem. Tato, to są sumy, które możesz egzekwować od matki dziecka przymusowo, jesteś w tym układzie wierzycielem. Tu ważna rzecz: nie wolno Ci jednak, pod żadnym pozorem – potrącać tych kwot z alimentów. Ja Cię świetnie rozumiem, wiem, że jesteś wkurzony i masz wielką ochotę to zrobić, wcale Ci się zresztą nie dziwię. Nie możesz jednak tego zrobić, bo alimenty – choć wpłacane na ręce matki – to są pieniądze dziecka, a nie jej.

Wracając do kontaktów, to w sytuacji absolutnie już dramatycznej, gdzie żadne gwarancje finansowe nie pomogą, urwanie Twojej więzi z dzieckiem przez matkę  może doprowadzić do ingerencji sądu we władzę rodzicielską.

Tato, nie możesz się teraz poddać! Już tyle zrobiłeś, już tak się starasz – byłoby to szaleństwo. Nie  odpuszczaj, dąż do kontaktów z dzieckiem!

Piosenka:

„Koła autobusu kręcą się”

„Wheels On the Bus”

słowa: Traditional / zwrotki od 6 do 12: Sylwek Szweda 14.01.2014

muzyka: Traditional

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelarie Radców Prawnych Dominika Mróz-Krysta Andrzej Krysta z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem dominika.mroz@mrozkrysta.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: